Nadmiar suplementów witaminowych może powodować zgagę

suplementy witaminowe mogą zwiększyć energię, pomóc schudnąć, pokonać stres, poprawić wydajność i zmniejszyć zmarszczki, ale zbyt wiele z nich może prowadzić do niepożądanego efektu ubocznego.

według express.co.uk, suplementy witaminowe mogą powodować zgagę u niektórych osób.

tabletki mogą podrażniać przełyk lub pozwolić, aby kwas żołądkowy przedostał się z powrotem do przełyku, gdy dostanie się do żołądka, powiedział dr David Katz.

zauważył również, że zgaga może być spowodowana kształtem lub rozmiarem pigułki, a zmiana marki może pomóc zmniejszyć ból.

ale jeśli problem będzie się utrzymywał nawet po tym, dobrym pomysłem może być całkowite zaprzestanie przyjmowania suplementów.

Katz zauważył: „zgaga jest chwytliwym określeniem pieczenia w przełyku. Pigułka witaminowa, która może być dość duża, może powodować podrażnienie przełyku, gdy idzie w dół lub pozwolić, aby jakiś kwas z żołądka przeszedł do przełyku, gdy pigułka przechodzi przez pierścień mięśni oddzielający te dwa narządy, zwieracz żołądkowo-przełykowy.”

” Jeśli problem będzie się utrzymywał pomimo zmiany marki lub formuły, możesz całkowicie zrezygnować z multiwitamin. Chociaż polecam takie suplementy, nie ma ostatecznych dowodów na to, że przynoszą one korzyści zdrowotne” – dodał.

płynne witaminy mogą być alternatywą. Będzie łatwiej połykać i zminimalizować podrażnienia.

jeśli pacjenci zdecydują się zrezygnować z multiwitamin, jedząc dużo owoców i warzyw oraz produktów pełnoziarnistych, powinni pomóc odzyskać dodatkowe składniki odżywcze, których potrzebuje organizm, dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.