můžete užívat Tylenol a Ibuprofen společně?

kdykoli užíváte léky, je důležité si uvědomit jakékoli potenciální interakce s jinými léky. Lékové interakce mohou změnit způsob, jakým vaše léky fungují, a mohou zvýšit riziko nežádoucích účinků.

například acetaminofen je ve více než 600 lécích. Užívání druhého léku, který obsahuje složku, by mohlo mít škodlivé účinky. Ibuprofen může interagovat s léky, jako je Cymbalta, Naproxen a Lexapro.

Tylenol a ibuprofen jsou dva volně prodejné léky proti bolesti, které se lidé ptají na společné užívání. Většina lékařů souhlasí s tím, že je obecně bezpečné, aby přijaly Advil nebo Motrin (ibuprofen) s Tylenol (acetaminophen) ve stejnou dobu.

ve skutečnosti výzkum ukazuje, že užívání obou léků současně často funguje na zmírnění bolesti lépe než jejich užívání samostatně. Kromě toho výzkum ukazuje, že kombinace těchto léků pro akutní bolest může poskytnout větší úlevu než některé opioidní léky. Tato skutečnost sama o sobě může pomoci snížit počet předepsaných narkotik. Kromě toho jsou volně prodejné léky proti bolesti méně pravděpodobné, že způsobí závažné vedlejší účinky než opioidy.

proč je bezpečné užívat Ibuprofen a acetaminofen

zde je důvod, proč většina lékařů souhlasí s tím, že je obecně bezpečné užívat acetaminofen a ibuprofen společně.

zatímco jsou oba léky proti bolesti, ibuprofen a acetaminofen fungují odlišně. Také různé orgány ve vašem těle vyčistí tyto látky z vašeho systému. Játra rozkládají acetaminofen a ledviny rozkládají ibuprofen.

i když je dobře známo, že ibuprofen může stres váš žaludek a ledviny, a paracetamol může stres játra, většina lékařů pocit, že tak dlouho, jak budete mít bezpečné dávkování, tam je málo, aby se obávají. Samozřejmě, že příliš mnoho acetaminofenu s alkoholem se nikdy nedoporučuje, protože to může způsobit poškození jater.

Jak zjistím, zda jsem užil příliš mnoho?

i když můžete užívat oba společně, je důležité dodržovat doporučené dávkování. Tyto příznaky se mohou objevit po společném užívání ibuprofenu a acetaminofenu:

  • bolest Žaludku
  • Tinnitus
  • Nevolnost nebo zvracení
  • Závratě
  • Rozmazané vidění
  • Průjem

Pokud máte tyto příznaky, ihned zavolejte svého lékaře.

užívejte pouze minimální množství ibuprofenu nebo acetaminofenu potřebné k úlevě od bolesti. U dospělých s bolestí je to 200-400 mg OTC ibuprofenu nebo 352-650 mg OTC acetaminofenu každých 4-6 hodin. Doporučení pro dávkování se budou lišit v závislosti na síle léku. Před užitím si přečtěte všechny informace o drogách. A samozřejmě se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud máte nějaké dotazy.

Najděte své léky, abyste se dozvěděli o lékových interakcích, vedlejších účincích a dalších.

související článek: je bezpečné užívat Advil a Aleve společně?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.