allergológus/immunológus munkaköri leírás, karrier, mint allergológus/immunológus, fizetés, foglalkoztatás

oktatás és képzés: felsőfokú és speciális képzés

fizetés: medián— $228,622 évente

foglalkoztatási kilátások: nagyon jó

az allergológus/immunológus orvos az allergiás és immunológiai betegségek diagnosztizálására és kezelésére szakosodott. Az ilyen betegségek az élelmiszer-allergiától, a gyógyszeres allergiától, a krónikus hidegtől, a hörghuruttól vagy a sinus fertőzésektől az asztmáig, az allergiás szembetegségekig, az atópiás dermatitiszig és az allergiás rhinitisig terjedhetnek. Az allergológusokat és immunológusokat arra képzik, hogy ne csak diagnosztizálják és kezeljék, hanem kezeljék és megelőzzék az immunrendszeri rendellenességeket, például az autoimmun betegségeket és az immunhiányos betegségeket.

az allergológusok és immunológusok munkaprofilja magában foglalja az orvosi berendezések és eszközök használatát, a betegek vizsgálatát, valamint a vérvizsgálatok és a tapaszvizsgálatok elvégzését. Meg kell vizsgálniuk betegeik kórtörténetét, elemezniük kell a vizsgálati eredményeket, és ennek megfelelően kezelniük kell a kezelést és a gyógyszert. Gyakran az allergológusoknak és immunológusoknak figyelemmel kell kísérniük a betegek állapotát, és szükség esetén újra kell értékelniük a kezelési eljárásokat.

Oktatási és képzési követelmények

az Allergológusoknak és immunológusoknak legalább 13 éves orvosi képzést kell teljesíteniük a szakma megkezdése előtt. Ez magában foglalja a 4 éves premedikális főiskolai vagy egyetemi oktatást, 4 éves orvosi iskolát, 3 éves rezidens képzést és további 2 éves ösztöndíjprogramot.

a 4 éves orvosi iskolát befejező hallgatók az orvostudomány doktora vagy az osteopathia doktora fokozatot kapják. Ezt követően 3 éves rezidens képzést kell folytatni a gyermekgyógyászatban vagy a belgyógyászatban. A képzés befejezése után a gyermekorvosoknak át kell adniuk az American Board of Pediatrics vizsgát, míg a belgyógyászoknak át kell adniuk az American Board of Internal Medicine vizsgát. Az immunológiára vagy allergiára szakosodni kívánó gyermekorvosoknak és belgyógyászoknak további 2 éves tanulmányt kell elvégezniük. Ez az úgynevezett ösztöndíj képzési program allergia vagy immunológia. Az allergológusoknak és immunológusoknak át kell esniük az American Board of Allergy and Immunology tanúsító vizsgáján ahhoz, hogy tanúsítvánnyal rendelkezzenek.

A munka megszerzése

a jelenlegi munkaerőpiacon a legtöbb allergológus és immunológus az egészségügyi hálózatokban, a csoportos orvosi gyakorlatokban és a klinikákban fizetett munkát választ. Ezek a szervezetek újonnan képzett orvosokat toborozhatnak oktatási intézményekből, vagy hirdethetnek nyitásokat az internetes állásportálokon keresztül. A legfrissebb kutatási jelentések szerint a friss diplomások ritkán szembesülnek nehézségekkel a teljes munkaidős pozíciók megtalálásában. Egyes szakértők szerint az allergológus / immunológus munkalehetőségek száma meghaladja a hivatalosan képzett allergológusok és immunológusok számát az Egyesült Államokban.

előmeneteli lehetőségek és foglalkoztatási kilátások

az allergológusok és immunológusok többsége az évek során magánpraxisba költözik. A klinikákban, kórházakban és más hasonló környezetben részt vevők vezetői és felügyeleti szerepekbe léphetnek. Azonban egyes orvosok, akik úgy döntenek, hogy továbbra is a tudományos területen vagy szert szakértelem további specialitások és alspecialitások, vagy tanítani az új lakosok és az orvosok.

az allergológusok és immunológusok munkalehetőségei várhatóan folyamatosan növekednek az elkövetkező néhány évben. Ez azért van, mert a jelenlegi forgatókönyv szerint kevesebb képzett allergológus és immunológus van az ilyen emberek iránti igényhez képest. Ezenkívül viszonylag hosszú időbe telik, amíg egy személy szakosodást szerez a területen. A foglalkoztatási kilátások különösen kedvezőek azok számára, akik hajlandóak távoli területeken dolgozni.

munkakörülmények

a szakmához most csatlakozott allergológusok és immunológusok túlterheltnek találhatják a munkaidőt. Ez különösen igaz az orvosok esetében, akik friss diplomások az orvosi egyetemen. Ez azért van, mert ezekben a kezdeti években az orvos még mindig speciális képzésen vesz részt az allergia és az immunológia területén. Fokozatosan az allergológus / immunológus rugalmasabb munkatervet élvezhet. A fizetett munkát végzők általában hétköznap teljes munkaidőben dolgoznak. Az allergológusok és immunológusok azonban saját gyakorlatukban saját preferenciáik szerint állíthatják be munkarendjüket.

hová menjen további információért

Amerikai allergia, asztma Akadémia & immunológia
555 East Wells Street
Suite 1100
Milwaukee, WI 53202-3823

Az Amerikai Szövetség immunológusok, Inc.
9650 Rockville Pike
Bethesda, Maryland 20814

amerikai testület allergia és Immunológia
111 S. Independence Mall East, Suite 701
Philadelphia, PA 19106

Association of American Orvosi Főiskolák
szakasz hallgatói szolgáltatások
2450 N St. NW., Washington, DC 20037

fizetés, jövedelem és juttatások

A 2009-es fizetési felmérés adatai szerint az allergológusok és immunológusok átlagos éves jövedelme 228 622 dollár. Bizonyos mértékig a jövedelem államonként változik. Például, míg az allergológusok és immunológusok körülbelül 214 265 dollárt keresnek Orlandóban, Florida, A New York-Manhattan területén foglalkoztatottak fizetése körülbelül 255 755 dollár egy év alatt.

az allergológusok és immunológusok kezdő fizetése azonban 100 000 és 150 000 dollár között mozoghat. Másrészt a teljes munkaidős orvosi karként foglalkoztatottak általában évi 105 000 és 247 000 dollár között keresnek.

az allergológusok és immunológusok számos olyan juttatást élveznek, mint a fizetett betegszabadság, a fizetett szabadság vagy a szabadság, valamint az életbiztosítás. Ezenkívül gyakran megtérítik oktatási költségeiket. Műhiba / felelősségbiztosítás, valamint a rokkantsági biztosítás is biztosított bizonyos munkáltatók.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.